نشانه های محبت پرنده

استفراغ:در طبیعت هنگامی که پرنده می خواهد عشق خود را به جفتش ابراز کند استفراغ خواهد کرد.
اگر پرنده شما با دیدن شما استفراغ کرد این نشانه عشق پرنده به شماست.
البته اگر استفراغ پی در پی تکرار شد در این صورت نشانه بیماری است و می بایست به دامپزشک مراجعه نمود.

پر و بال زدن:پر و بال زدن خفیف پرنده و تکان دادن بدن نشانه محبت اوست.

ساییدن منقار:ساییدن منقار صدایی است که پرنده در حال شادی و شادکامی از خود در می آورد و نشان دهنده میزان محبت و علاقه پرنده به شماست.

سر فرود آوردن:پرنده پس از دیدن صاحبش سر خود را خم می کند و اجازه می دهد که صاحبش پس سر او را نوازش کند و این نشانه میزان محبت طوطی به صاحبش می باشد.

خوابیدن بر روی یک پا:این کار در بیشتر پرندگان اتفاق می افتد و کاری بسیار معمولی است و نباید نگران شد بلکه در صورتی که پرنده ای بر روی دو پا بخوابد نشان دهنده اینست که هوا گرم است و یا اینکه پرنده بیمار است.

خوابیدن با عقب کشیدن سر:طوطی خاکستری عادت دارد در هنگام خوابیدن سر را به سوی عقب و یا طرفین متمایل سازد و در مراحل اولیه پرورش ممکن است پرورش دهنده گمان کند که پرنده او بیمار است اما بعدها در می یابد که این روش روش طبیعی خوابیدن پرنده است و علت خاصی ندارد.

ساییدن منقار:گاهی اوقات پرنده منقار بالای و پایینی خود را به هم می ساید و صدای این کار چنان بلند است که به راحتی شنیده می شود.این کار نشانه این است که پرنده سر حال و سرزنده بوده و قصد دارد بخوابد.

برگرفته از کتاب هلمونت پینتر:

 

( کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز است )

/ 31 نظر / 87 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایناز

لطف من هیچ قابلی برای شما نداره ولی بدون مشکلل با یک معذرت خواهی هم حل میشد درسته من یکم زیاده روی کردم ولی شما باید به بزرگی خودتون یک معذرت خواهی میکردین واین که من به شما بگم نه گاو نری خیلی حرف زشتیه برای من مهم نیست که تو چی گفتی ولی دلم از این میسوزه که من بهت چیزی نگفته بودم که شما هم چی حرفی رو به من بزنی اشکال نداره گاهی وقتها هم بخشش از کوچیکترهاست [گل]

ایناز

قابل نداره ولی باید تو هم یک معذرت خواهی بکنی

ایناز

قابل نداره ولی باید تو هم یک معذرت خواهی بکنی

ایناز

بابا عکسو برم فک کنم نصف طرفداران وبلاگت پریدن[عینک] اینم منم

ایناز

جون هرکی دوستداری این اهنگ مسخره رو عوض کن اه یک اهنگ میخوای گوش کنی باید دوساعت قطعش کنی

ایناز

جون هرکی دوستداری این اهنگ مسخره رو عوض کن اه یک اهنگ میخوای گوش کنی باید دوساعت قطعش کنی

ایناز

[عصبانی] به من چه تو وسطی نیستی

ایناز

این قد به من نگو عزیزم یعنی چی چی معنی داره زشته[عصبانی] چقدر بد اخلاقی راستی خب بگو عوض نمیکنم چرا عصبانی میشی

ایناز

سلام یک خبر واقعا جدی به دلیل یک مشکلی وغیره من دیگه باید واسه همیشه خداحافظی کنم ببخشید ولی دیگه نمیشه خدافظ قول میدم وقتی 20 سالم شد بیام روزهایی خوبی رو گذراندیم ممنون که این قدر شمار نظراتترو بردم بالا فقط یرو خدا نظرامو پاک کن این 20بار اثری ازمن توی وبلاگت نباشه بای بای[خداحافظ]تا 7سال دیگه خدافظ