نکاتی در مورد نگهداری کاسکو

قفس: هر چه بزرگتر باشد بهتر است.قفس بایستی تمییز ثابت و ساده باشد نه مدلهای دکوراتیو
ابعاد:85cm عرض 54 عمق و 147 ارتفاع داشته باشد که حداقل آن برای یک طوطی خاکستری آفریقایی است.برای 2 عدد طوطی بایستی قفس با ابعاد100*75*170 انتخاب شود. این قفسها بایستی دارای میله ها یی افقی باشند نا بالارفتن در آنها آسانتر باشد.
اغلب قفسهای طوطی باید بوسیله لولاهایی از بالا باز شود و ترجیحا قفس دارای یک پایه یا نگهدارنده باشد تا در تابستان بتوان آنرا براحتی در تراس و یا بالکون قرار داد.قفس این پرنده باید طوری باشد که در آن احساس تنگی نکند.
میله های قفس ها در بسیاری از مدل های موجود در بازار بسیار باریک هستند و به طوطی این اجازه را نمیدهند که به درستی آنرا با پنجه هایش بگیرد. بنابراین آنها باید از شاخه های درختان میوه بلوط و یا راش و همگی با پوست که طوطی بتواند از آنها بالا رود تهیه گردند. قطر آنها باید حداقل 4 و یا حتی 5cm باشد تا مطلوب باشند.بعلاوه یکی از این میله ها بایستی بصورت مورب به قفس بسته شود تا طوطی از آن هم بتواند بالا و پایین رود.بنابراین تیز بودن چنگال طوطی حتی بهتر هم هست.اگر چنگال طوطی نتوانست کاملا میله را در بر گیرد شما نباید ناخن حیوان را کوتاه کنید چه بریدن ناخن ها حتی توسط جراح دامپزشک میتواند منجر به صدمه گردد. به همین دلیل ما یک تاب حلقه ای را پیشنهاد میکنیم. دسته آن باید با استیل مرغوب که خنثی و حاوی تراشه های سمی نیست پوشیده شده باشد.
هفته ای یکبار قس کاملا باید شستشو شود. این شستشو شامل تمام نشیمنگاه های پرنده نیز میشود. درختی که به منظور بالا رفتن طوطی در قفس قرار داده میشود را میتوان سر و ته آویزانکرد و با فشار آب شست.نمونه مناسب این درختان را میتوان در پاییز از جنگل تهیه کرد.
چیدن بالها:
ازچیدن و کوتاه کردن بالها تا زمانی که این خطر بوجود
اید که پرنده را در شرایطی قرار دهد که نتواند جهت پرواز خود را تشخیص داده و طور خطزناکی با دیوار برخورد نماید باید صرفنظر کرد.

حمام هایی برای طوطی ها ساخته شده است. به طوطی در اطراف آب زمان دهید تا به آن عادت کند. برخی روزها طوطی خاکستری افریقایی را در حالیکه دوش باز است وارد حمام کنید.بهتین جا برای طوطی بالای میله دوش است که در آنجا همه چیز را مبیند. بعد از 2 روز پاهای طوطی را میتوانید با دقت خیس کنید. روز بعد میتوانید این کار را تا جای بالاتری از بدن حیوان انجام دهید.بعضی از طوطی ها شادمان خود را در یک تشت آب شستشو میدهند. بعد از آن پرنده باید به یک محیط گرم منتقل شود تا بتواند در آرامش با منقار و زبان خود را بیاراید.برای طوطی حمام کردن بسیار مهم است از آنجاییکه رطوبت هوا در اتاقهایی که ما زندگی میکنیم برای طوطی بسیار پایین است.در زمستانهای سرد که سیستمهای گرمایشی بلند مدت استفاده میشوند ما رطوبتی بن 35 تا 40 درصد را در محیط داریم در صورتی که طوطی ها از رطوبتی بالغ بر 90 درصد در جنگلهای طبیعی زیستگاه های خود برخوردارند. این تفاوت آشکار عواقبی هم دارد و آن اینست که پوست پرنده میتواند تحریک و تخریش شده شروع به خاریدن کند. بایستی تلاش شود تا رطوبت هوای اطراف پرنده افزایش یابد .میتوان در کف قفس از روزنامه های مرطوب استفاده کرد و یارطوبت هوای اطراف را با استفاده از یک ظرف آب بر روی گرماساز به 60 درصد رساند. از دستگاه بخور هم میتوان استفاده کرد
/ 3 نظر / 42 بازدید
نگی

خیلی سخت بود نمی خریم [دلشکسته][ ][ناراحت][گریه] [افسوس]

فرحان

سلام من خودم کاسکو دارم خیلی جالب بود نکات خوبی رو یاد گرفتم مرسی اگه دوست داشتی یه سری هم به من بزن

فازی

دستتون درد نکنه.من مامان بابام قرار بود برام همستر بخرن.دوست بابام که اینکاده بود گفت بهترین حیوان برای نگهداری کاسکو است.خلاصه قبول کردم و برای تحقیق به سایت شما آمدم و خیلی چیز ها یاد گرفتم.مرسی.